Anna-Helena & Sandri elegantne bohopulm Vääna Mõisas
25.07.2021
Pruudi ema pulmapäeval: “Ärge vaadake ainult üksteise otsa vaid vaadake ikka ühes suunas – selles on tulevikku!” Just selle tsitaadiga avati Anna-Helena ja Sandri elus uus peatükk – abielu.
“Kihlusime Sandri maakodus Muhus 2019. aasta suvel ning alguses kaalusime ka pulmad Muhus pidada. Kuivõrd tahtsime suurt ja suvist pulma, siis tundus sel ajal mõistlik plaanida see 2020. aasta suvesse – selline plaan jättis parasjagu terve aasta planeerimiseks ja ettevalmistusteks.
Esimeseks alustasimegi pulmapaiga valimisega. Tahtsime kindlasti pidada pulma linnast väljas ning paigas, millel oleks meiega ka seos või meie jaoks tähendus. Kaalusime erinevaid variante pulma pidamiseks Muhus, kuid sügisel mõistsime, et on aeg kaasata pulmakorraldaja, kes oskab mitmetele küsimustele juba lennult vastata ning säästab meid jalgratta leiutamise vaevast. Meilitsi konsulteerides jõudsime tõdemuseni, et Muhus pulma pidada ei ole meie soove arvestades mõistlik. Alternatiivina leidsime Anna kodukandist Vääna mõisa, mille armsas koolimajana töötavas ja värskelt renoveeritud peahoones pidasime tseremoonia, avaras hoovis tervitasime külalisi ning suures tõllakuuris pidasime õhtuse peo. Anna ema oli mõned aastad varem ka Vääna Mõisakooli direktori ametit pidanud, mistõttu oli mõis meile juba tuttav ja armsaks saanud.”
Mis oli teie pulmade visioon? Kuidas te ideed ellu viisite?
“Kui Vääna mõisaga oli esmane kokkulepe olemas, siis saime juba pulmakorraldajaga silmast-silma kokku ja edasi kulges koostöö terve pulmadeni viiva aasta vältel. Teatud aspektide osas olid meil juba kindlad soovid ja nägemused: pulmaisa-õhtujuhi valik ja soov võimalikult palju ise pulma korraldamisesse panustada, et see päev saaks olema meie nägu ja meie hingega. Näiteks valmistasime juba 2019. aasta suvel ise korjatud marjadest tordi kõrvale pulmanapsu, nimekaart-kingitusteks suitsutasime ise Muhust korjatud kadakatega soola, mis sai pakitud Anna emaga koos õmmeldud ise roostega värvitud kangast kotikestesse. Veel kogusime kokku paarsada klaaspurki küünalde ja lilleseadete jaoks ning korjasime mitmel päeval ise Vääna rannast kõrrelisi ja liiva vaasidesse ja küünalde purgikestesse. 2020. aasta jaanipäeval sai Muhus langetatud kask, millest valmistasime pakud tortide alla. Suve alguses viisime isiklikult kätte pulmakutsed, mis said ise ümbrikusse pandud ja kaunistatud, vähemalt Eesti piires. Päev enne pulma küpsetas Anna koos enda ja Sandri emaga pulmaleiva.
Meie soov oli ka kaasata oma andekaid sõpru, et pulm saaks veelgi isiklikum ja südamelähedasem. Meie hea sõbranna Anete kirjutas nimed pulmanapsupudelitele, lauaplaani, baari menüü ja muud viidad. Meie hea sõber Kaspar kujundas ja korraldas pulmakutsete ja nimesiltide trüki. Musikaalsed sõbrad Saari, Kristen ja Madis saatsid muusikaga tseremooniat ning sellele järgnenud tervitamist. Hilistel õhtutundidel lõbustasid külalisi DJ-setiga Karl, Kristjan ja Kaspar.
Mainimata ei saa jätta ka pulmakorraldaja panust nii visiooni loomisel, aga just eriti selle ellu viimisel. Nendega koos sai valitud fotograaf, videograaf, toitlustus, florist. Suur abi oli ka sellest, et kogu teenusepakkujatega suhtlemine jäi pulmakorraldaja ülesandeks.
Kujundaja Janne lõi meie antud ainese alusel põhjalikud 3D mudelid ning käsitsi joonistatud visandid nii tseremoonia- kui peosaalist, mis aitasid meil ette kujutada oodatavat lõpptulemust. Pulmakorraldaja tiim mõtles iga detaili peale, sealhulgas ka selliste peale, mis meil endal pähe ei oleks tulnudki – näiteks vihmavarjud, mida õnneks vaja siiski ei läinud. Kui meil õnnestus viis minutit enne külalisi valmis seatud peosaali jõuda, siis olime lummatud sellest, kui ilus lõpptulemus päris elus välja nägi, kui täpselt see meie visioonile vastas ning kui lühikese ajaga oli pulmakorraldaja tiim jõudnud spordisaalina kasutuses oleva tõllakuuri pidulikuks peosaaliks muuta.”
Kas pidite tegema plaanides ka olulisi järeleandmisi?
“Ei saa mainimata jätta, et pulmakorralduse perioodi sattud ka pandeemia algus – 2020 kevad. Mõneks kuuks panime aktiivse pulmakorralduse pausile, sest teadmatuse tõttu ei olnud mõistlik ei ühte- ega teistpidiseid samme ette võtta. Sellel perioodil oli ka pulmakorraldajast väga palju abi: nad aitasid erinevaid stsenaariumeid läbi mõelda ning panna paika ajaline plaan, mis hetkeks olulised otsused tuleb teha. Meil on hea meel, et me ei rutanud pulmaplaani muutma, edasi lükkama või ära jätma, sest lõppude lõpuks saime korraldada just sellise pulma, nagu esialgu soovisime ja plaanisime.”
Milline oli teie kingi- ja lillesoov külalistelt? Miks lahendasite selle küsimuse just nii?
“Pulmakorraldaja soovitusel ja koostöös floristiga otsustasime sellise lahenduse kasuks, kus pulmakülalised said lilled pulmafloristilt ette tellida ning kohapeal kätte saada. Samuti oli florist külaliste kimpudega saali dekoreerimisel arvestanud.”
Mida teeksite täna pulmade planeerimisel teisiti?
“Kui pruutpaar soovib pulmade korraldamises aktiivselt kaasa lüüa ning võimalikult palju ise panustada, siis on see ka professionaalse pulmakorraldajaga koos ajamahukas protsess. Sellegipoolest oli pulmakorraldamise aasta ainulaadne ja positiivselt meeldejääv kogemus, milles tagantjärele ei muudakski midagi.”
Kõige liigutavam hetk pulmas?
“Kuigi pandeemia lõi pulmakorralduse ajutiselt seisakusse, siis pidada suur pulm ligi saja meile olulisima inimesega pärast isolatsiooni-kevadet, tekitas suure tänutunde ning pani meid seda päeva ilmselt veelgi rohkem väärtustama.”
Mis hetked jäid teile ja külalistele enim meelde?
“Kindlasti jääb eredalt meelde hetk kui sisenesime tseremooniasaali, mis oli meile kallitest külalistest pungil täis. Sealt edasi on jäänud meelde eredate, südamlike ja soojade hetkede jada, mida jäid meenutama püsivast naeratusest pingul põselihased: pruudi nime edasi andmine pisikesele vennapojale, vanemate kõned, meeleolukad hetked tantsupõrandal. Video- ja fotosessioonid enne tseremooniat Vääna rannas ja päikeseloojangul mõisa lähedal kõrrepõllul andsid mõnusa hingetõmbehetke peomelust.”
Mille peale olite nõus pulmas kõige rohkem kulutama ning mille pealt olite nõus vajadusel kokku hoidma?
“Kui tegemist on enda pulma korraldamisega, siis on päris raske millegi osas järeleandmisi teha. Meie jaoks olid väga olulised: pulmakoht, pulmaisa, foto- ja videograaf, toitlustus, riided, pulmakorraldaja. Meie jaoks oli väga oluline ka isiklik panus, mida raha asemel saab mõõta ajas ja energias, kuid mis samas võimaldas teatud aspektidelt kulusid kokku hoida.”
Millised üllatused tabasid teid pulmapäeval? Läks kõik täpselt nii nagu planeeritud?
“Oli paar pisikest üllatusealget: enne tseremooniat pildistama minnes tundus, et tahab hakata tibutama, kuid vihmasabin kestis vaid mõned minutid ja edasi oli terve õhtu päikseline. Siis, pruutpaari pere laud osutus tellitust pisemaks ja tekkis mure, et kas kõik sinna ümber ära mahume, seegi mure osutus asjatuks – mahtusime ilusti ära. Kokkuvõttes võib öelda, et kõik õnnestus suurepäraselt!”
Mida soovitate tulevastel pruutpaaridel pulmade planeerimisel kindlasti silmas pidada? Miks võtta appi pulmakorraldaja?
“Soovitame kaasata pulmakorraldaja juba varajases faasis, et see aitab saada vastuseid paljudele küsimustele, millele ise vastuse otsimine on oluliselt ajamahukam. Pulmakorraldaja võtmine ei pea tähendama volituste ära andmist oma pulma puudutavatest otsustes ning taandumist pulma korraldamise protsessist. Meie puhul andis see võimaluse suunata oma energia nendele aspektidele, mis olid meile südamelähedasemad ning lõppude lõpuks oli meie pulm tänu pulmakorraldaja kaasamisele hoopis isiklikum, kui ta ilma olla saanuks – teenusepakkujatega suhtlemise jms asemel saime enda aja suunata eelpool mainitud oma käega loodud detailidesse.
Me ei kujutaks ette pulmapäeva ilma pulmakorraldajata; samuti ei kujutaks ette ka pulmapäeva korraldajaga, kes on kaasatud vaid pulmapäevaks. Pulmakorraldaja olemasolu, kes oli meiega koos terve korraldusaasta, ning kellega oli tekkinud usalduslik side, võimaldas pulmapäeva igat hetke muretult nautida ning mällu talletada.”